ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

انواع محصولات زعفران

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

محصولات زعفران و انواع آن 

محصولات زعفران را از چند جهت می توان تقسیم کرد . یکی از جهت تولیدات حاصل از زعفران که شامل: زعفران خشک، زعفران تر، قرص زعفران، عصاره زعفران، کپسول زعفران، شیرینی زعفرانی، چای زعفرانی، شربت و نوشیدنی زعفرانی و انواع غذاهای مجلل و لوکس که با استفاده از زعفران تهیه می‌شوند می‌باشد، و همچنین از لحاظ کیفیت آن، که شامل: سرگل زعفران، ریشه ی زعفران،  پودر زعفران صادراتی، زعفران نگین صادراتی، زعفران نگین، زعفران شبه نگین و زعفران سوپر نگین و .... می باشد و آنچه در اینجا موردنظر ماست بیشتر از همین جهت است و همچنین تقسیم آن از نظر وزن به زعفران کیلویی و زعفران گرمی و زعفران مثقالی در اوزان 5 کیلویی، 2 کیلویی و یک کیلویی و 5 مثقالی، 4 مثقالی، 3 مثقالی، 2 مثقالی، 1مثقالی و نیم مثقالی و همچنین 5گرمی، 4 گرمی، 2 گرمی، یک گرمی و نیم گرمی می باشد . شما می توانید جهت خرید و اطلاع از قیمت روز هر گونه زعفران به سایت رفرششو مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرد. 

مصارف زعفران

زعفران یک ادویه گران قیمت و ارزشمند است که از کلاله گل زعفران به دست می آید. زعفران کاربردهای مختلفی در آشپزی، صنایع غذایی، داروسازی و سایر صنایع دارد.
 
  • استفاده در آشپزی : زعفران یکی از محبوب ترین ادویه ها در جهان است و در بسیاری از غذاهای مختلف استفاده می شود. زعفران عطر و طعمی قوی و ماندگار دارد و می تواند به غذاهای مختلف، از غذاهای ایرانی گرفته تا غذاهای ایتالیایی و اسپانیایی، طعم و عطر خاصی بدهد. زعفران را می توان به صورت رشته ای، پودر یا عصاره استفاده کرد. رشته های زعفران عطر بیشتری دارند، اما پودر زعفران راحت تر استفاده می شود. عصاره زعفران غلیظ ترین فرم زعفران است و طعم و عطر بیشتری دارد.
  • استفاده در صنایع غذایی: زعفران به عنوان یک رنگ دهنده طبیعی در صنایع غذایی استفاده می شود. رنگ زعفران قرمز تیره است و می تواند برای رنگ آمیزی غذاها، نوشیدنی ها و شیرینی جات استفاده شود. زعفران همچنین به عنوان یک طعم دهنده طبیعی در صنایع غذایی استفاده می شود. زعفران عطر و طعمی قوی و ماندگار دارد و می تواند به غذاها، نوشیدنی ها و شیرینی جات طعم و عطر خاصی بدهد.
  • استفاده در داروسازی: زعفران دارای خواص دارویی زیادی است و در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. زعفران دارای خاصیت ضد التهاب، ضد سرطان، ضد افسردگی و ضد باکتری است.
  • استفاده در سایر صنایع: زعفران در سایر صنایع نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال، زعفران در عطرسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنایع نساجی استفاده می شود.
 
انواع محصولات زعفران
 
نحوه نگهداری زعفران