ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

زعفرون

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :

زعفران یکی از محبوب ترین گیاهان دنیا است که از پیاز زعفران به وجود می آید. در حقیقت آنچه که در این گیاه بیشتر مورد توجه قرار گرفته کلاله گل زعفران است چرا که موقع خرید زعفران کلاله آن مورد نظر قرار می گیرد. لازم به ذکر است که ایران بیشترین سهم تولید آن را دارد.

خرید زعفران

 

قیمت زعفران

در خرید زعفران محصولات مختلف زعفران را معمولا از جهات متفاوتی تقسیم می کنندمثلاً در مورد زعفران قیمت، نوع، کیفیت و ... در نظر گرفته می شود. زعفران یکی از گرانترین ادویه ها در سطح جهان است. گران بودن قیمت زعفران به این دلیل است که کاشت زعفران و برداشت آن ظرافت خاصی نیاز دارد و باید برای آن زمان و انرژی زیادی صرف کرد. همچنین قیمت زعفران به خاطر خواص دارویی و استفاده در صنعت رنگ و ... هم گران است. به همین جهت است که قیمت زعفران امروز با روزهای دیگر متفاوت است. لذا هر زمان که شما قصد خرید زعفران دارید باید به روز قیمت زعفران را بگیرید. قیمت زعفران به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع زعفران: کلاله زعفران نسبت به پوشال زعفران گران تر است. همچنین، زعفران نگین که زعفرانی است که تمام قسمت های کلاله زعفران را شامل می شود، نسبت به سرگل که زعفرانی است که قسمت های انتهایی کلاله زعفران را شامل می شود، گران تر است.
 • کیفیت زعفران: زعفرانی که دارای رنگ قرمز روشن، عطر و طعم قوی و ماندگار، و طعم تلخ ملایم است، گران تر از زعفرانی است که دارای رنگ قرمز تیره، عطر و طعم ضعیف و ماندگاری کمتر، و طعم تلخ تر است.
 • تازه بودن زعفران: در خرید زعفران باید توجه شود که زعفران تازه دارای عطر و طعم بهتری است و گران تر از زعفرانی است که تاریخ انقضا آن گذشته است.
 • عرضه و تقاضا در بازار: اگر تقاضا برای زعفران بیشتر از عرضه باشد، در بازار زعفران قیمت افزایش می یابد. این امر به دلیل کمیابی زعفران و افزایش قیمت سایر کالاها و خدمات در بازار است. 
با توجه به عوامل ذکر شده، می توان گفت که در خرید زعفران قیمت یک عامل متغیر است که می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. شما می توانید جهت خرید و اطلاع از قیمت روز هر گونه زعفران به سایت رفرششو مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرد. 

 

خرید زعفران

هنگام خرید زعفران عمده باید به چه نکاتی توجه داشت؟

زعفران یک محصول بسیار حساس و شکننده است و هنگام خرید زعفران عمده، باید به نکات زیر توجه داشت:
 • کیفیت زعفران : کیفیت زعفران، مهم‌ترین عامل در خرید عمده است. زعفران با کیفیت بالا، دارای رنگ و عطر و طعم قوی‌تری است و ماندگاری بیشتری دارد.
 • نوع زعفران : زعفران به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند. هنگام خرید زعفران عمده، باید نوع زعفران مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید.
 • قیمت زعفران : قیمت زعفران، بسته به نوع، کیفیت و میزان نرمه موجود در آن، متفاوت است. هنگام خرید عمده آن، باید قیمت زعفران را با دقت بررسی کنید و بهترین قیمت را انتخاب کنید.
 • تضمین کیفیت : هنگام خرید عمده زعفران، باید از فروشنده تضمین کیفیت دریافت کنید. این تضمین، اطمینان شما را از کیفیت زعفران خریداری شده، افزایش می‌دهد.
 • حمل و نقل زعفران : زعفران، یک ادویه حساس است که به راحتی خراب می‌شود. هنگام خرید زعفران عمده، باید از فروشنده بخواهید که زعفران را با دقت و ایمنی حمل و نقل کند.
 • تازه بودن زعفران : زعفران به سرعت عطر و طعم خود را از دست می دهد. زعفران تازه باید در بسته بندی های مناسب و در مکانی خشک و خنک نگهداری شود.

 

خرید زعفران

از آنجا که زعفران تقلبی در بازار زیاد شده در خرید زعفران باید کیفیت و نوع زعفران و البته قیمت زعفران را در نظر گفت تا بتوان خرید زعفران خوبی را تجربه است. اگر بتوان فروشنده مناسبی پیدا کرد و اعتماد وجود داشته باشد خرید زعفران می تواند به صورت اینترنتی و به راحتی بدون هزینه حمل و نقل انجام شود. در هنگام خرید زعفران باید به نکات مختلفی توجه کرد تا بتوان زعفران اصل و با کیفیتی را خریداری کرد. همچنین باید توجه کرد برای خرید زعفران قیمت مهمترین عامل است که به آن توجه می شود.

 

نکات خرید زعفران اصل

در اینجا چند نکته اضافی برای خرید زعفران اصل وجود دارد:

 

 •  به دنبال زعفرانی باشید که 100٪ خالص است. زعفران اغلب با سایر مواد مانند گلرنگ، زعفران تقلبی، یا رنگ خوراکی مخلوط می شود تا قیمت آن کاهش یابد.
 •  به دنبال زعفرانی باشید که در مناطق کوهستانی با ارتفاع بالا رشد کرده است. زعفرانی که در ارتفاعات بالاتر رشد می کند، طعم و عطر بهتری دارد.
 •  به دنبال زعفرانی باشید که به صورت تازه برداشت شده است. زعفران تازه طعم و عطر بهتری دارد.
 • برای خرید زعفران قیمت مهم است اگر قیمت زعفران به طور قابل مشخصی ارزان بود احتمال اصل نبودن رعفران آن وجود دارد.
 • می‌توانید از نظرات و تجربیات دیگران نیز برای خرید زعفران استفاده کنید. اگر از دوستان یا آشنایان خود که زعفران مصرف می‌کنند، بپرسید که از چه برندی استفاده می‌کنند، می‌توانید اطلاعات خوبی در مورد کیفیت و قیمت زعفران کسب کنید. همچنین می‌توانید در اینترنت نظرات و تجربیات دیگران را در مورد برندهای مختلف زعفران بخوانید.
 • هرگز زعفران آسیاب شده نخرید. اگرچه دستور پخت شما ممکن است نیاز به زمین داشته باشد، اگر آن را به صورت نخی بخرید، حداقل می توانید بفهمید که آیا واقعی است یا خیر. هنگامی که ماده آسیاب شد، تشخیص واقعی از تقلبی یا تقلبی تقریبا غیرممکن است. به علاوه زعفران آسیاب شده، حتی اگر واقعی باشد، می تواند حاوی مواد پرکننده مانند آرد برنج رنگ شده، نشاسته یا سایر ادویه ها مانند زردچوبه یا پاپریکا باشد.