ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

قهوه ربوستا

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 
 روبوستا یک گونه از گیاه قهوه است که از درخت از گیاه کنفورا به وجود می آید و ظاهر دانه‌ روبوستا گرد‌تر و بزرگ‌تر از انواع دیگر دانه‌های قهوه می باشد . این دان قهوه از قهوه عربیکا ارزان تر است زیرا مقاومت آن در مقابل شرایط محیطی و آب و هوایی بیشتر است و می تواند در ارتفاعات کم  رشد کند . دانه‌های روبوستا در مقابل بیماری‌ها و آفات مقاوم‌تر می باشند . از جهت طعم نیز قهوه روبوستا تلخ ‌تر از قهوه عربیکا است . قهوه روبوستا حاوی دو برابر کافئین نسبت به قهوه عربیکا است و طعمی تلخ تر و قوی تر دارد . قهوه روبوستا حدود 30 درصد از تولید قهوه جهان را تشکیل می دهد . این گونه عمدتاً در آسیا ، آفریقا و آمریکای جنوبی کشت می شود . خرید قهوه روبوستا عمدتاً در تولید اسپرسو ، قهوه فوری و قهوه پودری انجام می شود .
 

خرید قهوه روبوستا

 

برای خرید قهوه روبوستا، باید به نکات مختلفی توجه کرد به خصوص اگر قصد دارید خرید قهوه روبوستا عمده انجام دهید . هنگام خرید قهوه روبوستا ، باید به نکات زیر توجه کرد :
  • نوع قهوه : قهوه روبوستا در انواع مختلفی از جمله دانه های کامل، دانه های آسیاب شده و قهوه فوری موجود است . 
  • درجه رست : درجه رست قهوه بر طعم و عطر آن تأثیر می گذارد برای همین در خرید قهوه روبوستا باید به این نکته توجه ویژه ای داشت . قهوه های روشن طعمی ملایم و اسیدی دارند . قهوه های متوسط طعمی متعادل دارند . قهوه های تیره طعمی تلخ و قوی دارند .
  • تازگی : قهوه تازه طعم بهتری دارد . قهوه ها باید ظرف 12 تا 18 ماه پس از برشته شدن مصرف شوند .
  • برند : برخی از برندهای قهوه نسبت به سایر برندها کیفیت بالاتری دارند و برای خرید قهوه روبوستا باید به کیفیت آن توجه ویژه ای داشت .

 

کدام بهتر است : عربیکا یا روبوستا ؟

 

شاید شما طعم قهوه‌های آماده روبوستا را بپسندید و شاید قهوه تلخ با طعم کائوچویی دوست داشته باشید . اگر جزو این افراد هستید ، احتمالاً قهوه روبوستا مناسب ذائقه شما است و بهتر است برای خرید قهوه روبوستا اقدام کنید .اگر کافئین بیشتری نیاز دارید ، پس روبوستا را انتخاب کنید . اما به نظر بیشتر مردم عربیکا بهتر است .
 
 
خرید قهوه روبوستا

 

شما می توانید جهت خرید قهوه و اطلاع از قیمت قهوه روبوستا به سایت رفرششو مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص محصول روی لینک زیر زده و ما تماس بگیرد .

 

قیمت قهوه روبوستا

 
در خرید قهوه روبوستا قیمت خیلی اهمیت دارد . قیمت قهوه روبوستا به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :
 
عوامل شرح
عرضه و تقاضا قیمت قهوه روبوستا به میزان عرضه و تقاضا در بازار بستگی دارد. زمانی که عرضه قهوه روبوستا کم باشد ، قیمت آن افزایش می یابد و زمانی که عرضه قهوه روبوستا زیاد باشد ، قیمت آن کاهش می یابد .
شرایط آب و هوایی شرایط آب و هوایی در مناطق تولید قهوه روبوستا ، تأثیر زیادی بر تولید قهوه روبوستا دارد . زمانی که شرایط آب و هوایی نامساعد باشد ، تولید قهوه روبوستا کاهش می یابد و قیمت آن افزایش می یابد .
هزینه های تولید هزینه های تولید قهوه روبوستا ، از جمله هزینه کاشت ، برداشت ، فرآوری و حمل و نقل ، بر قیمت قهوه روبوستا تأثیر می گذارد .
قیمت سایر محصولات کشاورزی  قیمت سایر محصولات کشاورزی ، از جمله کاکائو ، شکر و چای ، بر قیمت قهوه روبوستا تأثیر می گذارد .
 
 
در اینجا برخی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت قهوه روبوستا به طور خاص آورده شده است :
 
عوامل شرح
مقاومت در برابر آفات و بیماری ها قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا مقاوم تر در برابر آفات و بیماری ها است . این امر باعث می شود که تولید قهوه روبوستا مقرون به صرفه تر باشد و قیمت آن نیز کمتر باشد .
میزان کافئین قهوه روبوستا حاوی کافئین بیشتری نسبت به قهوه عربیکا است . این امر باعث می شود که قهوه روبوستا برای تولید محصولاتی مانند قهوه فوری و اسپرسو مناسب تر باشد .
تقاضا برای محصولاتی با کافئین بالا در برخی از کشورها ، مانند ژاپن و کره جنوبی ، تقاضا برای محصولاتی با کافئین بالا بیشتر است . این امر باعث می شود که قیمت قهوه روبوستا در این کشورها بیشتر باشد .
 
در کل ، قیمت قهوه روبوستا یک عامل متغیر است که تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد . با این حال ، عواملی مانند مقاومت در برابر آفات و بیماری ها ، میزان کافئین و تقاضا برای محصولاتی با کافئین بالا ، از جمله عواملی هستند که تأثیر بیشتری بر قیمت قهوه روبوستا دارند .
 

خرید قهوه روبوستا اصل

 

برای بسیاری از مردم خرید قهوه روبوستا اصل مهم است . قهوه روبوستا یکی از دو نوع اصلی قهوه است که از آن برای تهیه نوشیدنی های قهوه استفاده می شود . قهوه روبوستا طعم تلخ تر و غلیظ تری دارد و کافئین بیشتری دارد . این قهوه به دلیل مقاومت بیشتر در برابر آفات و بیماری ها و همچنین قابلیت کشت در مناطق با ارتفاع پایین تر ، نسبت به قهوه عربیکا رایج تر و ارزان تر است . برای خرید قهوه روبوستا اصل ، باید به عوامل مختلفی توجه کنید ، از جمله : تاریخ رست ؛ کیفیت دانه های قهوه روبوستا و نحوه رست کردن آنها و برند تولید کننده دانه های قهوه روبوستا و .... همچنین برای خرید قهوه روبوستا اصل می توانید به فروشگاه های مواد غذایی ، سوپرمارکت ها ، و فروشگاه های تخصصی قهوه مراجعه کنید . در ضمن دانه های قهوه روبوستا را باید در یک مکان خنک و خشک نگهداری کنید . نور خورشید و رطوبت می توانند به دانه های قهوه روبوستا آسیب برسانند . شما می توانید جهت آگاهی از قیمت دانه قهوه با ما تماس بگیرید.