ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

قهوه خام

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

شاید تاکنون مطالب زیادی درباره خواص قهوه سبز زیاد شنیده باشید و برایتان جالب باشد که بدانید قهوه سبز چیست و چه کاربرد و خواصی دارد؟ و اینکه آیا قهوه سبز گونه خاصی از قهوه است؟ 

قهوه سبز چیست؟

قهوه سبز همان قهوه خام است که قبل از رست و آسیاب کردن، هنوز به رنگ سبز است. میوه‌ درخت قهوه (هر نوع نژاد که باشد) ، گیلاس‌های رسیده قرمز رنگی است که درون آن یک هسته دو لپه ای (و گاهی یک دانه) قهوه سبز رنگ وجود دارد که همان قهوه سبز است. در واقع قهوه ی سبز مغز میوه‌ی درخت قهوه است. این میوه پس از رسیدن چیده شده و پوست آن جدا می‌شود. سپس دانه‌های سبز رنگ را از داخل آن بیرون آورده و اگر بوداده شود به رنگ قهوه‌ای در می‌آید دم کرده و از آن‌ استفاده می گردد. قهوه خام و یا قهوه سبز تازه در واقع همان دانه های سبز رنگ می باشد که درون گیلاس ها وجود دارد و قبل از هر فرآیندی و فرآوری در دسترس ما می باشد. قهوه خام دارای میزان بسیار بالایی از کافئین می باشد که در مواردی تا حتی این میزان به 3 برابر می رسد. همچنین قهوه سبز به دلیل اینکه حاوی اسید کلروژنیک و آنتی‌اکسیدان‌ها است، خواص بسیاری برای سلامتی دارد و به عنوان مکمل غذایی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به قهوه سبز برای لاغری معروف است. شما می توانید جهت خرید و اطلاع از قیمت قهوه به سایت رفرششو مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص محصول روی لینک زیر زده و ما تماس بگیرد.

قیمت قهوه سبز

قیمت قهوه سبز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
  • نوع قهوه: قهوه عربیکا نسبت به قهوه روبوستا طعم ملایم‌تری دارد و قیمت بیشتری نیز دارد. این تفاوت قیمت به دلیل عوامل مختلفی مانند شرایط رشد، میزان کافئین و طعم و عطر قهوه است. قهوه عربیکا معمولاً در ارتفاعات بالا و در شرایط آب و هوایی معتدل رشد می‌کند و نسبت به قهوه روبوستا حساس‌تر است. همچنین، قهوه عربیکا میزان کافئین کمتری نسبت به قهوه روبوستا دارد و طعم و عطر ملایم‌تری دارد.
  • درجه کیفیت: درجه کیفیت قهوه سبز به عوامل مختلفی مانند نوع قهوه، شرایط رشد، میزان کافئین و طعم و عطر قهوه بستگی دارد. قهوه سبز با درجه کیفیت بالاتر، قیمت بیشتری نیز دارد. این تفاوت قیمت به دلیل عوامل مختلفی مانند طعم، عطر، تازگی و اندازه دانه‌ها است. قهوه سبز با درجه کیفیت بالاتر، طعم و عطر بهتری دارد و دانه‌های آن تازه‌تر هستند. همچنین، دانه‌های قهوه سبز با درجه کیفیت بالاتر، به طور یکنواخت‌تری آسیاب می‌شوند.
  • وزن قهوه سبز: وزن نیز بر قیمت قهوه سبز تأثیر می‌گذارد. قهوه سبز در بسته‌بندی‌های مختلف از جمله ۱۰۰ گرم، ۲۵۰ گرم، ۵۰۰ گرم و ۱ کیلوگرم عرضه می‌شود. قیمت قهوه سبز به ازای هر گرم ثابت است، بنابراین قیمت قهوه سبز با وزن بیشتر، بیشتر خواهد بود.
  • میزان عرضه و تقاضا: هر چه میزان عرضه قهوه سبز کمتر و میزان تقاضا بیشتر باشد، قیمت قهوه سبز نیز بیشتر خواهد بود. عوامل مختلفی می‌توانند بر میزان عرضه و تقاضا تأثیر بگذارند، مانند شرایط آب و هوایی، وضعیت اقتصادی و بیماری‌های گیاهی.
  • شرایط اقتصادی: شرایط اقتصادی کشور نیز می‌تواند بر قیمت قهوه سبز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، در شرایط رکود اقتصادی، قیمت قهوه سبز کاهش می‌یابد. این کاهش قیمت به دلیل کاهش قدرت خرید مردم است.