ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

زعفران نگین درجه یک

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

زعفران نگین درجه یک در حقیقت بالاترین قسمت کلاله زعفران است که بهترین کیفیت را دارد و از کلاله های قرمز رنگ و بدون خامه زعفران تشکیل شده است. این نوع زعفران رنگ و طعم و عطر بهتری نسبت به سایر انواع زعفران دارد. زعفران نگین در ایران تولید می شود و در شهرهای مختلف کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان کشت می شود. این نوع زعفران اغلب به صورت دانه های کامل به فروش می رسد. زعفران نگین در آشپزی و طب سنتی کاربرد دارد. در آشپزی از زعفران نگین برای رنگ آمیزی و طعم دادن به غذاها استفاده می شود. در طب سنتی از زعفران نگین برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

قیمت زعفران نگین

اگرچه همه می دانیم که در خرید زعفران نگین قیمت یکی از معیارهای مهم است چون زعفران نگین، مرغوب‌ترین نوع زعفران است. این نوع زعفران، دارای کلاله‌های تقریباً نارنجی پر رنگ و کاملاً جدا از یکدیگر است. همچنین، عطر و رنگ دهی بهتری دارد. اما باید گفت که قیمت زعفران نگین نسبت به سایر قسمت های زعفران بالاتر است. زیرا این قسمت از زعفران نسبت به سایر قسمت ها مرغوب تر است و عطر و طعم و رنگ بهتری دارد. البته باید توجه کرد که در خرید آن خصوصا خرید زعفران عمده و کیلویی که حجم زیادی دارد زعفران تقلبی نخریم زیرا همان طور که گفتیم در مورد زعفران نگین قیمت مهم است و در صورتی که به صورت نامتعارف ارزان باشد باید در اصل بودن آن تردید کنیم. قیمت زعفران نگین در سال‌های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است. این افزایش قیمت به دلیل افزایش تقاضا برای زعفران و کاهش تولید آن است. در سال 1401، قیمت زعفران نگین در ایران به طور متوسط حدود 50 میلیون تومان در هر کیلوگرم است. البته، قیمت این محصول در بازارهای جهانی نیز متفاوت است. قیمت زعفران نگین به عوامل مختلفی مانند کیفیت زعفران ، زمان برداشت ، شرایط آب و هوایی وعرضه و تقاضا بستگی دارد. قیمت زعفران نگین به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:
  • کیفیت: کیفیت زعفران نگین به عوامل مختلفی مانند اندازه کلاله ها، رنگ و عطر آن بستگی دارد. قیمت زعفران نگین با کیفیت بالاتر، گران تر است.
  • تازگی: زعفران نگین تازه طعم بهتری دارد و به همین جهت است که زعفران نگین قیمت بالاتری دارد. 
  • تولید: ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان است و زعفران نگین ایران از کیفیت بالایی برخوردار است. قیمت زعفران نگین ایرانی گرانتر نسبت به زعفران نگین تولید شده در سایر کشورها است.
  • عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا نیز بر قیمت زعفران نگین تأثیر می گذارد. در سال های اخیر، تقاضا با افزایش زعفران نگین قیمت آن نیز افزایش یافته است، در حالی که عرضه آن ثابت بوده است. این امر منجر به افزایش قیمت زعفران نگین شده است.
  • هزینه حمل و نقل: یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در قیمت زعفران نگین هزینه حمل و نقل آن است.
شما می توانید جهت خرید و اطلاع از زعفران نگین قیمت امروز و اطلاع از قیمت زعفران نگین به وبسایت رفرششو مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص محصول روی لینک زیر زده و ما تماس بگیرد.