ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

دانه قهوه عربیکا

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :

قهوه عربیکا محبوب تر از سایر انواع قهوه است . طعم قهوه مرغوب و باکیفیت عربیکا کمی شیرین است و ته‌مزه شکلاتی، آجیلی و کاراملی دارد و همچنین مزه خوشایند و کمی اسیدی و تلخ دارد ولی قهوه‌های تخمیر شده و سرد ، مزه شیرین‌تری دارند . بیشتر دانه‌های قهوه‌ای که در فروشگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و کافه‌ها می‌بینید، دانه‌های عربیکا هستند . برخی از برندهای قهوه ، دانه‌های عربیکا و روبوستا را باهم ترکیب می‌کنند که به آن قهوه ترکیبی می گویند . اما اغلب قهوه‌ها عربیکا هستند . اگر می‌خواهید خودتان در خانه قهوه درست کنید ، بهتر است اقدام به خرید قهوه عربیکا اصل کنید .

 

خرید قهوه

 

قهوه عربیکا خوب کدام قهوه است ؟

 

بهترین شرایط برای رشد قهوه عربیکا خوب در کشورهای در حال رشد تثبیت شده مانند کشورهای آمریکای مرکزی وجود دارد . تنها ۸۰ کشور در جهان وجود دارند که شرایط آب و هوایی متناسب با نیاز درختان قهوه دارند . در حالی که تنها ۵۰ کشور قادر به تولید قهوه صنعتی هستند . خوب بودن قهوه های عربیکا بستگی به شرایط بارندگی، نورکافی و سایر شرایط کشت آن دارد. یکی از موارد اثرگذار در طعم میزان بودادگی دانه‌های قهوه است و حتی منطقه و خاکی که دانه‌ها در آن رشد می‌کنند می‌تواند تأثیرگذار باشد . همچنین خوب انبارداری کردن دانه‌های قهوه برای نگهداری و تازه نگه‌داشتن آن مهم است . در ضمن باید گفت قیمت قهوه عربیکا به دلیل کیفیت  بالای آن گرانتر از بقیه  قهوه هاست چراکه رشد آن سخت‌تر از دانه‌های دیگر است و طعمی پیچیده و تلخ دارد . همچنین باید گفت قهوه عربیکا خالص قهوه ای است که با انواع مختلف قهوه مانند روبوستا ترکیب نشده باشد در غیر این صورت به آن قهوه ترکیبی می گویند. همچنان که مشخص است خرید قهوه عربیکا فله به صرفه تر از خرید قهوه عربیکا به صورت خرده است .
 
خرید قهوه

قیمت قهوه عربیکا 

در خرید قهوه عربیکا اصل باید توجه داشت که قیمت قهوه عربیکا به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله :
 • کیفیت : کیفیت قهوه عربیکا به عوامل مختلفی مانند اندازه دانه ها، رنگ و عطر آن بستگی دارد . اگر قهوه عربیکا با کیفیت بالاتر باشد ، قیمت قهوه عربیکا هم بالاتر خواهد بود .
 • نوع رست : نوع رست قهوه عربیکا بر طعم و عطر آن و قیمت قهوه عربیکا تأثیر می گذارد. قهوه عربیکا با رست تیره تر، قیمت بالاتری دارد .
 • تازگی : قیمت قهوه عربیکا به صورت تازه بالاتر است چرا که طعم بهتری دارد . قهوه عربیکا باید ظرف 12 تا 18 ماه پس از برشته شدن مصرف شود .
 • تولید : قهوه عربیکا در مناطق گرمسیری جهان کشت می شود. کشورهایی مانند برزیل، کلمبیا، ویتنام و اندونزی بزرگترین تولیدکنندگان قهوه عربیکا در جهان هستند .
 • عرضه و تقاضا : عرضه و تقاضا نیز بر قیمت قهوه عربیکا تأثیر می گذارد. در سال های اخیر، تقاضا برای قهوه عربیکا افزایش یافته است، در حالی که عرضه آن ثابت بوده است . این امر منجر به افزایش قیمت قهوه عربیکا شده است .
 

خرید قهوه عربیکا

 

برای خرید قهوه عربیکا باید به نکات زیر توجه داشته باشید :
 • نوع قهوه عربیکا : قهوه عربیکا به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام دارای طعم و عطر منحصر به فرد خود هستند. برخی از انواع محبوب قهوه عربیکا عبارتند از :
 1.      قهوه اتیوپی : این نوع قهوه دارای طعم و عطر میوه‌ای و گل‌دار است .
 2.      قهوه برزیل : این نوع قهوه دارای طعم و عطر شکلات و آجیل است .
 3.      قهوه کلمبیا : این نوع قهوه دارای طعم و عطر تعادلی از میوه‌ها، شکلات و آجیل است .
 • درجه کیفیت قهوه عربیکا : درجه کیفیت قهوه عربیکا به عوامل مختلفی مانند طعم، عطر ، تازگی و اندازه دانه‌ها بستگی دارد . قهوه عربیکا با درجه کیفیت بالاتر، قیمت بیشتری نیز دارد .
 • وزن قهوه عربیکا : وزن قهوه عربیکا نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد . قهوه عربیکا در بسته‌بندی‌های مختلف از جمله ۱۰۰ گرم، ۲۵۰ گرم، ۵۰۰ گرم و ۱ کیلوگرم عرضه می‌شود .
 • فروشنده قهوه عربیکا : هنگام خرید قهوه عربیکا، باید به اعتبار فروشنده توجه داشته باشید . خرید قهوه عربیکا از فروشندگان معتبر، تضمین‌کننده کیفیت و تازگی قهوه است .
در اینجا چند نکته برای خرید قهوه عربیکا آورده شده است :
 • قبل از خرید، قهوه عربیکا را بو کنید . قهوه عربیکا تازه باید طعم و عطر مطبوعی داشته باشد .
 • اگر قهوه عربیکا را به صورت دانه‌ای خریداری می‌کنید ، آن را در ظرفی دربسته نگهداری کنید تا تازه بماند .
 • قهوه عربیکا را در دمای اتاق یا در یخچال نگهداری کنید .
 • قهوه عربیکا را تازه رست کنید و دم کنید. قهوه عربیکا رست شده را باید ظرف چند هفته مصرف کنید .
با رعایت این نکات ، می‌توانید قهوه عربیکا باکیفیتی خریداری کنید و از طعم و عطر آن لذت ببرید. شما می توانید جهت خرید قهوه عمده و اطلاع از قیمت قهوه به سایت رفرششو مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص محصول روی لینک بالا زده و ما تماس بگیرد .
 
 

خرید قهوه عربیکا اصل

 به برخی از نکات مهم در مورد خرید قهوه عربیکا اصل اشاره می کنیم :

 • از خرید دانه های قهوه عربیکا که در بسته بندی های شفاف یا نیمه شفاف عرضه می شوند، خودداری کنید . این بسته بندی ها باعث می شوند که دانه های قهوه در معرض نور خورشید و رطوبت قرار بگیرند و عطر و طعم خود را از دست بدهند .
 • از خرید دانه های قهوه عربیکا که بوی تندی دارند، خودداری کنید . این دانه ها ممکن است فاسد یا تاریخ مصرف گذشته باشند .
 • برای خرید خرید قهوه عربیکا اصل از خرید دانه های قهوه عربیکا که رنگ آنها غیر طبیعی است ، خودداری کنید . دانه های قهوه عربیکا با کیفیت بالا باید رنگ قهوه ای روشن یا قهوه ای تیره داشته باشند .
 • از خرید دانه قهوه عربیکا که قیمت آن بسیار پایین است ، خودداری کنید. این دانه ها ممکن است کیفیت پایینی داشته باشند و ممکن خرید قهوه عربیکا اصل با قیمت پایین معقول نبوده و اصل نباشند .