ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما فروش عمده مشاور طب سنتی

بهترین دمنوش برای پریود شدن ، معرفی انواع دمنوش قاعده آور فوری


بهترین دمنوش برای پریود شدن ، معرفی انواع دمنوش قاعده آور فوری

در عصر جدید به جهت افزایش استرس و فشار فکری و موارد دیگر به نظر می رسد به دلایل مختلفی که به آن ها خواهیم پرداخت تاخیر در پریود شدن نگرانی و دغدغه مهمی برای بسیاری از زنان و دختران جوان است. از آنجا که استفاده از دارو برای حل این معضل عوارض بعضا جبران نشدنی را در پی خواهد داشت خانم ها بیشتر می کوشند تا از گیاهان دارویی و دمنوش ها برای حل مشکلات زنانه و قاعدگی استفاده کنند. در این مقاله به موضوع  برای پریود شدن چه دمنوشی بخوریم و گیاهان دارویی پریود آور سریع پرداخته ایم .

علت پریود نشده به موقع

دلایل پریود نشدن به موقع

تاخیر در پریود شدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • استرس : استرس می تواند بر هورمون های شما تأثیر بگذارد و باعث تاخیر در پریود شدن شود.
 • کاهش وزن یا افزایش وزنکاهش وزن یا افزایش وزن سریع می تواند بر قاعدگی شما تأثیر بگذارد.
 • کم تحرکی : در زندگی مدرن کم تحرکی جای فعالیت های بدنی را گرفته و موجب ایجاد بیماری هایی که مستقیما و یا غیر مستقیم با سلامتی زنان مرتبط است شده است.
 • ورزش بیش از حد : ورزش بیش از حد می تواند بر قاعدگی شما تأثیر بگذارد.
 • اختلالات هورمونی : اختلالات هورمونی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) می تواند باعث تاخیر در پریود شدن شود.
 • داروها : برخی از داروها مانند داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد تشنج می توانند باعث تاخیر در پریود شدن شوند.
 • یائسگی : در طول یائسگی، چرخه قاعدگی شما به تدریج متوقف می شود.

اگر تاخیر در پریود شدن شما بیش از یک دوره باشد، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند علت تاخیر را تعیین کند و در صورت لزوم درمان مناسب را توصیه کند.

 

پریود چیست ؟

پریود یا قاعدگی، یک فرآیند طبیعی در بدن زنان است که در آن پوشش داخلی رحم ریزش می کند و به صورت خونریزی از رحم نمود پیدا می کند. این فرآیند به طور منظم در زنانی که قابلیت بارور شدن را دارند اتفاق می افتد و معمولاً هر 28 یا 30 روز بین سه تا هفت روز تکرار می شود. پریود شدن به سبب تغییرات در سطح هورمون های  استروژن و پروژسترون در بدن خانمها رخ می دهد. در ابتدای سیکل قاعدگی، سطح استروژن افزایش می یابد و این موضوع باعث رشد و ضخیم شدن پوشش داخلی رحم می شود. دلیل این اتفاق در پوشش داخلی رحم این است که در صورت باردار شدن رحم محل مناسبی برای حفظ جنین باشد. در اواسط چرخه قاعدگی، یک تخمک از یکی از تخمدان ها آزاد می شود. این فرآیند تخمک گذاری نامیده می شود. اگر تخمک با اسپرم لقاح پیدا کند، بارداری رخ می دهد. اگر لقاح اتفاق نیفتد، سطح استروژن و پروژسترون کاهش می یابد. این کاهش سطح هورمون ها باعث ریزش پوشش داخلی رحم می شود. باید توجه داشت پریود نامنظم در سلامتی روحی و جسمی زنان تاثیر به سزایی دارد و از این رو برای پریود شدن سریع آنان به دمنوش های گیاهی رو می آورند.

دمنوش برای پریود شدن

 

معجزه ای برای پریود شدن ، برای پریود شدن چه دمنوشی خوبه ؟

استفاده ار دمنوش یکی از بهترین روش پریود شدن فوری است . بهترین دمنوش برای پریود شدن، دمنوشی است که حاوی ترکیبات گرم و البته قاعده آور باشد. این ترکیبات می توانند به تحریک انقباضات رحم و آزاد شدن خون قاعدگی کمک کنند. برخی از دمنوش های قاعده آور عبارتند از:

دمنوش دارچین برای پریودی

دارچین قاعده آور است و یک ادویه گرم است که می تواند به تحریک جریان خون کمک کند. همچنین باید گفت دارچین به دلیل داشتن خواص ضد التهابی و تحریک کننده می تواند باعث شروع پریودی شود. این ادویه حاوی ترکیبی به نام کومارین است که می تواند به افزایش جریان خون در رحم کمک کند. این امر می تواند باعث انقباضات رحمی شود که منجر به شروع پریودی می شود. علاوه بر این، دارچین می تواند به تنظیم سطح هورمون ها کمک کند. این ادویه حاوی ترکیبی به نام سینامالدئید است که می تواند به افزایش سطح پروژسترون کمک کند. پروژسترون یک هورمون زنانه است که در تنظیم چرخه قاعدگی نقش دارد. طرز تهیه دمنوش دارچین برای پریودی به این صورت است که چوب دارچین را در فنجان قرار دهید. سپس آب جوش را روی آن ریخته و درِ فنجان را بگذارید. برای تهیه دمنوش دارچین برای پریود شدن اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. پس از گذشت زمان دم، دمنوش را صاف کرده و میل کنید. در صورت تمایل برای طعم بهتر، می‌توانید از هر شیرین کننده طبیعی استفاده کنید. فقط توجه کنید که از دارچین تازه و با کیفیت اسفاده کنید.

دمنوش دارچین برای پریود شدن

 

دمنوش نعناع برای پریود شدن 

نعناع یک گیاه ضد اسپاسم است که می تواند به کاهش گرفتگی و درد کمک کند. نعناع به دلیل داشتن خواص ضد التهابی و تحریک کننده می تواند باعث شروع پریودی شود. نعنا حاوی ترکیبی به نام منتول است که می تواند به افزایش جریان خون در رحم کمک کند. این امر می تواند باعث انقباضات رحمی شود که منجر به شروع پریودی می شود. علاوه بر این، نعناع می تواند به تنظیم سطح هورمون ها کمک کند. این گیاه حاوی ترکیبی به نام اپی ژنین است که می تواند به افزایش سطح پروژسترون کمک کند و می تواند به کاهش استرس کمک کند بنابراین می توان گفت دمنوش دنعنا برای پریود شدن خوب است. فراموش نکنید استرس می تواند باعث تأخیر در پریودی شود و مهم است که توجه داشته باشید که نعناع یک درمان قطعی برای تأخیر پریودی نیست. اگر پریودی شما به طور منظم اتفاق نمی افتد، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید.

 

دمنوش برگ تمشک

برگ تمشک حاوی ترکیبات قاعده آور است که می تواند به تحریک انقباضات رحم کمک کند. دمنوش برگ تمشک حاوی ترکیباتی است که می تواند باعث شروع پریودی شود. این ترکیبات عبارتند از:

 • تانن ها: تانن ها می توانند باعث انقباضات رحمی شوند. این انقباضات می توانند باعث جدا شدن پوشش رحم و شروع پریودی شوند.
 • اسید سالیسیلیک: اسید سالیسیلیک می تواند به افزایش جریان خون در رحم کمک کند. این امر می تواند به جدا شدن پوشش رحم و شروع پریودی کمک کند.
 • ویتامین سی: ویتامین سی می تواند به تنظیم سطح هورمون ها کمک کند. این امر می تواند به تحریک تخمک گذاری و شروع پریودی کمک کند.

 

دمنوش گل گاوزبان

گل گاوزبان یک گیاه آرام بخش است که می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. از آنجایی که استرس یکی از عوامل اصلی برهم خوردن تعادل هورمونی و به دنبال آن، عقب افتادن پریودی است، مصرف دمنوش گل گاو زبان می‌تواند به تنظیم چرخه قاعدگی یاری رساند.

خرید دمنوش گاو زبان

دمنوش زنجبیل برای پریود شدن

زنجبیل نیز یک ادویه گرم است که دارای خواص ضد التهابی است. زنجبیل علاوه بر اینکه به عنوان یک ادویه خوشمزه شناخته می‌شود، دارای خواص ضد التهابی و ضد درد نیز می‌باشد. مصرف دمنوش زنجبیل می‌تواند به کاهش دردهای ناشی از انقباضات رحمی در دوران قاعدگی کمک کند. همچنین، زنجبیل با گرم کردن بدن باعث بهبود گردش خون و تسکین علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) می‌شود. دارچین به صورت های مختلف مثل دمنوش و یا چای دارچین برای پریود شدن مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز تهیه دمنوش دارچین برای پریودی

برای تهیه دمنوش زنجبیل، چند تکه کوچک زنجبیل تازه را رنده کرده و به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. دربی بر روی فنجان قرار دهید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد و سپس آن را میل کنید. در صورت تمایل، پس از اینکه دمای آن کمی کاهش یافت می‌توانید از کمی عسل برای شیرین کردن آن استفاده کنید. مراقب باشید اضافه کردن عسل به آب جوش موجب سمی شدن آن می شود. مصرف روزانه یک تا دو فنجان از این دمنوش در روزهای نزدیک به پریودی می‌تواند برای تسکین درد هم موثر باشد. 

 

دمنوش بابونه

بابونه یک گیاه آرام بخش با طبع گرم است که می تواند به کاهش گرفتگی و درد کمک کند. فقط فراموش نکنید که دمنوش بابونه با کیفیت و تازه مصرف کنید تا اثر بخشی مناسبی داشته باشد.

 

دمنوش رازیانه ؛ معجونی برای تنظیم هورمون‌ها 

 رازیانه گیاهی است که به دلیل شباهت ظاهری که به هورمون استروژن زنانه دارد، از گذشته‌های دور برای تنظیم قاعدگی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. مطالعات نشان داده‌اند که رازیانه با تاثیر بر هیپوتالاموس (مرکز کنترل هورمون‌ها در مغز) می‌تواند به تخمک‌گذاری منظم و در نتیجه پریودی به موقع کمک کند. برای تهیه دمنوش رازیانه، یک قاشق چایخوری رازیانه‌ی آسیاب شده را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. درِ فنجان را بگذارید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و میل کنید. مصرف روزانه یک تا دو فنجان از این دمنوش می‌تواند در تنظیم چرخه قاعدگی شما موثر باشد.
 

سایر دمنوش های قاعده آور

 • دمنوش بومادران
 • دمنوش گل محمدی
 • دمنوش گل مغربی
 • دمنوش دم اسب

به طور کلی دمنوش‌های گیاهی می‌توانند به عنوان راهکاری طبیعی برای تنظیم چرخه قاعدگی و تسریع روند پریودی مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، به یاد داشته باشید که در صورت تداوم مشکلات قاعدگی مصرف این دمنوش‌ها جایگزین مراجعه به پزشک نمی‌شود. در صورتی که با بی‌نظمی‌های مکرر در پریودی خود مواجه هستید، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا علت زمینه‌ای این مشکل بررسی و درمان شود.

 

خرید دمنوش

طرز تهیه دمنوش برای پریود شدن

برای تهیه دمنوش قاعده آور، می توانید از ترکیبات مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک قاشق چایخوری از هر یک از ترکیبات ذکر شده را در یک فنجان آب جوش بریزید در آن را بگذارید و به مدت 10-15 دقیقه دم کنید.  سعی کنید دمنوش را گرم بنوشید. این دمنوش را می توانید دو یا سه بار در روز بنوشید. توجه داشته باشید که دمنوش های قاعده آور ممکن است برای همه افراد مناسب نباشند. اگر باردار هستید یا بیماری خاصی دارید، قبل از مصرف هر گونه دمنوش گیاهی با پزشک خود مشورت کنید. در اینجا چند نکته برای افزایش اثربخشی دمنوش های قاعده آور آورده شده است:

 • دمنوش را گرم بنوشید.
 • دمنوش را به مدت طولانی تر دم کنید.
 • از ترکیبات بیشتری در تهیه دمنوش استفاده کنید.
 • دمنوش را به طور منظم بنوشید.

اگر با وجود مصرف دمنوش های قاعده آور، همچنان پریود نمی شوید، باید به پزشک مراجعه کنید. شما می توانید برای خرید دمنوش های با کیفیت به فروشگاه اینترنتی مواد غذایی رفرششو مراجعه کنید.

طرز تهیه دمنوش

 

نکات مهم در مصرف دمنوش‌های قاعده آور فوری

 • قبل از مصرف هرگونه دمنوش پریود آور ، به خصوص اگر باردار هستید و یا به بیماری خاصی مبتلا می‌باشید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف خودسرانه برخی از دمنوش‌ها می‌تواند با داروهای مصرفی شما تداخل داشته باشد.
 • دقت داشته باشید که تاثیرگذاری دمنوش‌های گیاهی بر بدن افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
 • در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی پس از مصرف دمنوش، مصرف آن را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.
 • بهتر است قبل از مصرف دمنوش برای عادت ماهانه شدن به طبع آن توجه کنید تا مشکلات بیشتری نشوید برای صحبت با مشاور طب سنتی با ما تماس بگیرید.
 • مصرف بیش از حد دمنوش‌های قاعده آور توصیه نمی‌شود و در صورت تداوم مشکل می توانید از مکمل های مناسب بانوان استفاده کنید.

مکمل زنان

 

برای خرید بهترین دمنوش برای پریود شدن همین الان به سایت رفرششو مراجعه کنید!

اگر پریود تون عقب افتاده و به دنبال راه حلی گیاهی و طبیعی و بدون عوارض برای تنظیم چرخه قاعدگی خود هستید ، ما در رفرششو، مجموعه‌ای از بهترین دمنوش‌های قاعده آور را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه می‌دهیم. دمنوش‌های گیاهی رفرششو با بهره‌گیری از مرغوب‌ترین گیاهان دارویی، به شما کمک می‌کنند تا:

 • چرخه قاعدگی خود را تنظیم کنید.
 • علائم دردناک قاعدگی مانند درد و انقباضات رحمی را تسکین دهید.
 • عوارض سندروم پیش از قاعدگی (PMS) را کاهش دهید.
 • بهبود سلامت کلی سیستم تولید مثل خود را تجربه کنید.

همین الان به وبسایت رفرششو مراجعه کنید و از بین دمنوش‌های متنوع ما، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. علاوه بر این، در رفرششو می‌توانید:

 • محصولات خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بسته‌بندی امن دریافت کنید.
 • از تخفیف‌های ویژه و جشنواره‌های رفرششو استفاده کنید.

منتظر شما در رفرششو هستیم!

رفرششو، راهی طبیعی به سوی سلامتی

 

 

تگ ها